About Us

Milan

Děkuji Ti Aleši zejména za přízeň a za podporu, kterou jsi se mi snažil poskytovat. Určitě bych s Tebou rád pokračoval a jistě budu Tvé rady a zkušenosti i nadále potřebovat. Je na tebe fakt spolehnutí, překvapil jsi.

Monika Valachová

V těhotenství jsem se obrátila na Hanču Doležalovou, jako peer mentorku, ohledně přípravy na mateřství. Hanča přijela k nám domů se spoustou rad, tipů a vychytávek, které bych nikdy jen tak nevygooglila a hlavně, které mi opravdu moc pomohly! Povzbudil mě ale také Hančin optimismus a nadhled. I teď, kdykoliv se na Hanku obrátím s…

Michaela Kuklovská

Já jsem k této ,,službě'' přišla úplně náhodou. Začalo to sezením v Luži na rehabilitaci. Říkala jsem si, poslechnu si, uvidím. Poté jsem chtěla i osobní zkušenost. Zatím snad mé nejlepší rozhodnutí na vozíku.

Radek Chmelař

Chtěl bych poděkovat za možnost využití služby peer mentor, zejména pak mému peerovi Alešovi. Pomohl mi v rozjezdu života na vozíku. Ať už šlo o podněty, co si pořídit nebo jak zvládat pro mě tenkrát neřešitelné situace.

All About Us

Useful Process, Happy Clients
& Professional Solutions!

Solving social problems requires leaders from foundations, businesses, nonprofits, and governments to reimagine the systems and relationships that shape our world deep understanding of how to create social change.

Consultivo team ensure to provide best advice and products available in the whole market and we are efficient in our services.

Coffee Cups

Satisfied Clients

Finished Projects

Working Hours

Profitable And Successful Investments

Internal Accounting, Sales Data & Market Economic Indicators

01.

We are helpers

Advice and guides

Taking the time to manage your money better can really pay off. It can help you stay on top of your bills and save £1,000s each year.
Read More
02.

Quick & smart

Tools and calculators

Use our Budget planner to keep on top of your spending, use our tool to work out what you have left after paying your most important bills.
Read More
03.

Friendly support

Support in person

Support in person, over the phone and online. Web chat is available from 8am to 8pm or you can give us a call for free and impartial money advice.
Read More

Our Experts

Meet Our Team

We love what we do and we do it with passion. We value the experimentation, the reformation of the message, and the smart incentives.

James Wane

Consultant

John Tommy

Marketing

Marko Smith

Cheif Officer

We Are Here To Ease The Financial Obstacles!

The choice is in your hands: Where do you go to get an advice
and where you purchase products?!!

Innovative Solutions

Innovative Solutions offers services, development services
and consulting to help you make the best technology.

On Time Services

Mutual funds from many investors to purchase broad
range of investments, such as stocks, goals, and dreams.

Best Support

We bring the right people business solutions to challenge
established thinking and drive transformation.

Doing the Right Thing, at the Right Time!

Don’t Miss Latest

News & Headlines

Follow our latest news and thoughts which focuses exclusively on design, art, vintage, and also our latest work updates.